• Projekty školy

• Dlhodobé projekty

NP PRIM II. - Projekt inklúzie v materských školách

•  Materská škola je od roku 2002 zaradená do národnej siete škôl podporujúcich zdravie. Pracuje podľa vypracovaného projektu, ktorý je priebežne dopĺňaný o nové aktivity. Do projektu zaraďuje aj úlohy z projektov : Zdravý úsmev, Chceme dýchať čerstvý vzduch, Evička nám ochorela, Sladkosti závislosťou a Bezpečnosť predškoláka.
            • Od roku 2004 Adamko – hravo zdravo - učia sa pochopiť 12 zásad zdravého života a vytvoriť potrebný návyk k zdravému životnému štýlu.
            • Od roku 2006 Sladkosti závislosťou - deti sa učia  nesiahať po sladkostiach, riešiť konflikty, vedieť povedať nie, byť dôsledné a nadväzovať kontakty.
            •  Od roku 2010  materská škola sa zapojila do projektu KidSmart.

Vlastné interné projekty zamerané na :

• zvýšenie pohybových schopností detí a utváranie návyku pravidelného športovania : Zimná a Letná olympiáda,
            • rozšírenie poznatkov a postojov potrebných na ochranu a zlepšenie životného prostredia : Lienka Bodkulienka, Ekovláčik,
            • stimulovanie poznávania ľudského tela a správnych stravovacích návykov .: Adamkocky zdravia, Zdravie a choroba, Mliečna cesta,
            • poznávanie a chápanie niektorých kultúrnych udalosti, rozvíjanie národného povedomia, prebúdzanie hrdosti na krásu a slávnu tradíciu rodnej dediny : Slovensko je moja vlasť, Čas Vianoc, Sviatky jari – Veľká noc a ďalšie.