• 22.apríl je celosvetovo uznávaným dňom Zeme.

V našej materskej škole sme si túto udalosť pripomenuli environmentálnymi, výtvarnými, športovými aktivitami.

Deti sa počas krátkeho týždňa preniesli do Vesmíru, Galaxií a spoznali Slnečnú sústavu,Mliečnu dráhu či Čierne diery.

Spoločne sme si zopakovali ako je potrebné sa o našu Zem starať, aby sa nám na nej ešte dlho dobre dýchalo a v čistom životnom prostredí žilo.

• Oznam o zápise do našich materských škôl

• Podmienky prijímania detí do materskej školy na šk.r. 2022/ 2023

Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné, t.j.  pre všetky deti, ktoré dosiahnu 5 rokov do 31. 8. 2022.

1. Do materskej školy sa prijímajú detí vo veku od troch do šiestich rokov.
            2. Prednostne sa prijímajú deti, ktoré budú v nasledujúcom školskom roku plniť povinné predprimárne vzdelávanie a dovŕšili piaty rok veku k 31. 8. 2022, a deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.
            3. Pri zvýšenom záujme zákonných zástupcov o prijatie detí do materskej školy uprednostňujeme deti:
            • ktoré do 31. augusta príslušného kalendárneho roku dovŕšia piaty rok veku a do určeného termínu príslušného kalendárneho roka podajú žiadosť  o prijatie do MŠ,
            • ktoré do 31. augusta dovŕšia štyri roky života a do určeného termínu príslušného kalendárneho roka podajú žiadosť o prijatie do MŠ,
            •  ktoré do 31. augusta dovŕšia tri roky života a do určeného termínu príslušného kalendárneho roka podajú žiadosť o prijatie do MŠ,
            • ktoré sú v starostlivosti osamelého zákonného zástupcu,
            • ktorých rodičia podali opakovanú žiadosť o prijatie svojho dieťaťa do materskej školy,
            • ktoré nastúpia do materskej školy k 1. septembru príslušného školského roka.
            1. Deti od dvoch rokov sa prijímajú len v ojedinelých prípadoch pokiaľ to kapacita MŠ dovoľuje a za predpokladu, že budú mať osvojené základné hygienické návyky.
            2. Pri prijímaní detí sa zohľadňuje kapacita MŠ.

Tlačivo „Žiadosť o prijatie do materskej školy“, „Potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa“ a „Súhlas z. z. s podpisovaním rozhodnutí“  nájdete v prílohe na webovej stránke MŠ v sekcii O škôlke.

• Oznam o prevádzke počas Veľkonočných prázdnin

• Dňa 14. 04. 202219. 04. 2022 bude prevádzka v EP – ZŠ s MŠ Na Dujave 320 len pre vopred prihlásené deti vo 4. triede, Mravčekovia (budova pri kuchyni).

Prevádzka v EP Rómska 821/45 bude v týchto dňoch prerušená.

V Pečovskej Novej Vsi, dňa 7. 4. 2022                                                         Mgr. Andrea Kandrová, ZRŠ

• Divadielko v MŠ

• Vo štvrtok,  31. marca, k nám do MŠ zavítalo divadielko Starus. Dve šikovné panie herečky pre deti zahrali rozprávku „O zlatej rybičke“ a nám všetkým spríjemnili záver mesiaca. Deťom sa divadelné predstavenie, ktoré bolo sponzorované Obecný úradom páčilo. Veď posúďte sami.