• Úcta k starším

• „Milý dedko, milá babička

ľúbime ťa z celého srdiečka.“

Mesiac október je  mesiacom, kedy prejavujeme vo väčšej miere úctu a lásku naším starkým. Nezabudli sme na nich ani my v materskej škole. Spolu s deťmi sme si vyzdobili  triedy, pripravili darčeky a kultúrny program. Mamičky upiekli koláče a nastali dni, kedy  naše triedy navštívili naši starkí, aby prežili v spoločnosti ich vnúčat príjemné popoludnie.

• OZNAM O OBMEDZENÍ PREVÁDZKY MŠ POČAS JESENNÝCH PRÁZDNIN 🎃

•

Riaditeľka ZŠ s MŠ Pečovská Nová Ves, Školská 459/12, Vám oznamuje, že na základe Školského poriadku materskej školy bod 9, odstavec 1 bude v čase jesenných prázdnin, t.j. od 30.10.2023 do 31.10.2023, prevádzka v elokovanom pracovisku MŠ Na Dujave 320/48 a v elokovanom pracovisku Rómska 821/45 so súhlasom zriaďovateľa nasledovná:

• V EP Na Dujave 320/48 bude v prevádzke trieda MRAVČEKOVIA len pre deti, ktorých zákonní zástupcovia prejavili záujem o účasť na výchovno-vzdelávacom procese.
            • V EP Rómska 821/45 bude prevádzka prerušená.
            • Prevádzka bez obmedzenia v oboch elokovaných pracoviskách začne od 02.11.2023 (štvrtok).

PaedDr. Katarína Sačková , riaditeľka školy

VZ Mgr. Andrea Kandrová, zástupkyňa pre MŠ

• Oznámenie o poskytnutí riaditeľského voľna

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Školská 459/12, Pečovská Nová Ves v súlade s § 150 ods. 5 zákona č.245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene niektorých zákonov (školský zákon) a v súlade s vyhláškou  MŠVVaŠ SR č. 518/2010Z. z. zo 17. novembra 2010 oznamuje, že dňa

27. októbra 2023 (piatok) poskytuje žiakom a deťom ZŠ s MŠ v Pečovskej Novej Vsi z organizačných dôvodov riaditeľské voľno.

Pre deti, ktorých zákonní zástupcovia prejavili záujem o výchovno-vzdelávací proces v materskej škole počas jesenných prázdnin, bude výchovno-vzdelávací proces pokračovať 30.10.2023 (pondelok).

Pre ostatné deti bude výchovno-vzdelávací proces pokračovať 02.11.2023 (štvrtok).

PaedDr. Katarína Sačková,

• Gašparko v MŠ

• Hneď v prvý deň nového týždňa a to 9.10.2023 k nám zavítalo známe divadielko Gašparko. Hoci sme sa zobudili do studeného rána, nás hrialo očakávanie a radosť  z tejto milej návštevy. Šikovná bábkoherečka  teta Iveta nám zahrala bábkové divadlo pod názvom Maťko a Kubko v Oriente.  Maťko a Kubko si spokojne so svojim Dunčom pásli ovečky na grúni, ale jedného dňa uniesli vílu Amálku preč do Orientu.  No smelí junáci Maťko a Kubko nelenili a vybrali sa hneď a zaraz vílu Amálku oslobodiť. Po celý čas sme im držali palce a nakoniec všetko sa podarilo a Amálka sa šťastne vrátila aj s Maťkom a Kubkom domov.

• Sokoliari v MŠ

• Dnes sme v MŠ privítali neobyčajnú návštevu - sokoliarov zo Sabinova. So svojimi zverencami - operencami – samičkou krkavca s menom Lady, snežnou sovou Belkou Strelkou a jastrabom, ktorého volali Sika -  spestrili deň deťom z MŠ Na Dujave. Porozprávali im, odkiaľ dravce a spevavce pochádzajú, čím sa živia a ako lovia. Deti mohli vtákov priamo pozorovať a obdivovať ich sfarbenie i spôsob obživy z bezprostrednej blízkosti. Deti tiež fascinovalo, ako vtáky dokážu ujov sokoliarov počúvať a po prelete sa vrátiť späť na majiteľovu rukavicu.

O tom, že sa deťom akcia veľmi páčila svedčil ich potlesk a nadšenie v zvedavých očkách.